ירושלים פנורמה 360 מעלות

/ירושלים פנורמה 360 מעלות
ירושלים פנורמה 360 מעלות2014-06-15T14:31:39+00:00

לכבוד שנת ה47 לשחרורה של ירושלים, הצלם תמיר אורבאום מציג את הפרויקט החדש שלו: "ירושלים 360", אותו הוא מקדיש לזכרו של אביו שנפטר בשנה שעברה. אורבאום צילם במשך שלוש שנים אלפי תמונות במוקדים שונים בבירה, ששובצו בעשרות תמונו פנורמה ייחודיות .

"ירושלים 360" הוא מיזם הצילום הפנורמי הגדול ביותר שנעשה אי פעם בארץ והוא מאפשר לגולש לסייר למעלה ממאה מוקדים ונקודות עניין ברובע היהודי ובעיר החדשה. מכל מקום בעולם ניתן לקפוץ בקליק אל הכותל ואפילו לנבכי ההיסטוריה המוסתרים שמתחתיו, לחזות בצבעים של שוק מחנה יהודה והשוק הערבי, לבקר בבתי הכנסת השונים בעיר, לטפס על גשר המיתרים, לסייר בהר הזיתים , לצאת לסיבוב שערים ולנוח במשכנות שאננים. אם לא התעייפתם אחרי כל זה, תוכלו לקנח עם טיול קצר בשדרות ממילא, או במדרחוב הירושלמי ולתפוס את הרכבת הקלה ולשוב חזרה אל כיכר ה'דוידקה '.

הפרויקט החדשני של אורבאום מאפשר גישה נוחה וזמינה של ירושלים ומאפשר לגולשים לצאת לסיור בבירת ישראל בלחיצת כפתור ומבלי לצאת מהבית. פרט לניחוחות ולקור הירושלמי, "ירושלים 360" מביא אל הגולשים את רחובותיה הקסומים של הבירה – ואפילו לא צריך להביא סוודר.

אורבאום סיפר לסוכנות תצפית, כי זהו רק החלק הראשון של הפרויקט ובעתיד הוא מתכנן להוסיף עוד נקודות ואזורים חדשים, שיכללו צילומי אוויר ומאגרי מידע שיאפשרו לגולשים גם ללמוד על המקומות בהם הם צופים.

מה היה הקושי בפרויקט?
"החלק המסובך בהפקת הפרויקט היה צילום האוויר בסמוך לעיר העתיקה. בכדי לצלם צילום אוויר בירושלים צריך אישור מיוחד מרשות התעופה וממשטרת מחוז ירושלים, וככל שמתקרבים לעיר העתיקה אופן קבלת האישור הופך מסובך יותר. לשמחתי, האישור המיוחל הושג ואז נותר רק להמתין למזג האוויר המושלם לצילום".

צילום פנורמי (360°) הוא צילום בו ניתן לראות את האובייקט המצולם מכל הכיוונים, בתלת ממד. ועל כן, דבר נוסף שאפשר את הפקת הפרויקט הוא התפתחות הטכנולוגיה והתכנה אתה עבד אורבאום. מערכת הצפייה עברה שדרוג משמעותי, דבר המקל על הצופה להתמצא בפרויקט, לסייר במספר דרכים ומאפשר לו בכל פעם לחזור אל נקודת המוצא. עקב התקדמות הטכנולוגיה היה חשוב להתאים את הפרויקט כולו למערכות הסמארטפונים, הטאבלטים וכמובן לדפדפנים העדכניים ביותר. צפייה מהנה.

כניסה לפרויקט:
http://www.jerusalem360.co.il